2018. szeptember 11., kedd

A mezolézerről kicsit átfogóbban

Többen érdeklődtek a mezolézerről, a hatásmechanizmusról, miért jó, mitől több, mint a többi mezoterápia, esetleg másfajta kezelésekhez képest miben tud többet. Dióhéjban el szoktam mondani, de szerencsére adódnak további kérdések, ami jó, ezek szerint nem csak engem foglalkoztat a téma.
Keresgéltem az interneten, hátha találok egy átfogó ismertetőt, de nem jártam sikerrel, így elhatároztam, hogy magam fogom ezt megírni. Kicsit mélyebben beleástam magam a témába, nem csak "közkívánatra", hanem a saját örömömre is.

Lássuk tehát, miből is áll a lézeres mezoterápia?


Az általam használt gép három lépésben végzi el a kezelést.

Az első lépés a lézeres kezelés.

Mindenki tisztában van a napfény jótékony hatásaival, nem is kérdés, hogy a fényre szükségünk van. A nap fénye, és a legtöbb fényforrás széles spektrumot ölel fel, szemben a lézerrel. A lézer fókuszált fény, a legtöbb fényforrástól eltérően nagyon specifikus hullámhosszra van hangolva. A mezolézer hullámhossza a 635 nm, ezen a hullámhosszon végezzük a kezeléseket. Ez egy nem mérgező és nem “támadó” terápia, amely ezt a fényenergiát használja a test sejtjeinek javítására és regenerálására.
Ennek a hullámhossznak a tulajdonságai: 
  • Nem roncsolja a sérült szöveteket.
  • Támogatja a kollagén képződését a bőrben,
  • a celluláris anyagcserét,
  • a sejtek energia termelését,
  • a nyirokrendszer működését.
  • Javítja a sejtek oxigén ellátását,
  • az ellenanyag termelődést,
  • a vérkeringést,
  • és az erek újraképződését indukálja.

Ezen a hullámhosszon dolgozó lézer arra szolgál, hogy az érintett helyen mély fűtést biztosítson, ezáltal emelve a szövetek hőmérsékletét. Miután a fényenergia áthalad a bőrrétegeken és eléri a mélyebb szöveteket, elnyelődik, és kölcsönhatásba lép a sejtben lévő fényérzékeny elemekkel.
Ezt a folyamatot összehasonlíthatjuk a növények fotoszintézisével: a napfényt a növények "felszívják", és felhasználható energiává alakítják át, hogy a növény növekedjen.
Emberi bőrre "lefordítva" a lézerfény a sejtekben elnyelődve stimulálja a mitokondrium ATP termelését, ami a sejtek üzemanyaga, így javulnak a sejtek anyagcsere folyamatai, felgyorsulnak a redoxi folyamatok, végeredményben a sejtek több oxigénhez jutnak.

Ez tehát a kezelés első fázisa, a stimuláció és az átmelegítés.



A második lépés az előkészítő fázis.

A gép ezen a fokozaton állandó 80 kHz-es frekvenciával dolgozik.
Ennek a résznek a feladata a szövetek további átmelegítése, felkészítés a mezoterápiára, a hatóanyagok befogadására. 
A bőrszövetet alkotó sejtek a kezelés során teljes mélységükben átmelegszenek, ez nagyban segíti a későbbi hatóanyag bevitelt. A létrehozott hőhatás révén a nyirok és vérkeringés javul, a bőrszövet kitágul. Ennek következményeként a hatóanyagok veszteség nélkül jutnak be a bőrszövet mélyebb rétegeibe is. Ez a lépés a kezelésben bőrnyugtató, relaxációs hatású. 


A harmadik lépés a mezoterápia.

Eddig gyakorlatilag a bőrt előkészítettük, stimuláltuk, hogy "szomjazzon" a jóra, hogy a bekerülő hatóanyagok azonnal felhasználásra kerüljenek, de most eljött az idő, hogy be is juttassuk azokat.

A mezoterápiáról általánosságban:
A jelenleg elérhető leghatékonyabb és legmodernebb hatóanyag bejuttatási módszer. Létezik tűs és tű nélküli mezoterápia, én most a tű nélkülit venném górcső alá. 
tű nélküli mezoterápia alapja az orvosi tanúsítvánnyal rendelkező elektroporációs gép. Az elektroporáció segítségével különböző anyagok juttathatók a sejtekbe elektromos áram felhasználásával anélkül, hogy mechanikailag megsértenék a sejtmembránt. (A módszert eredetileg sejtek genetikai manipulációjára dolgozták ki és a DNS bejuttatására használták, melyért 2007-ben Oliver Smithies megosztott orvosi Nobel-díjat kapott.)
Az elektromos impulzus hatására a bőrben ún. aquaporin csatornák nyílnak, melyeken a hatóanyagok természetüktől függetlenül bejutnak a bőr mélyébe. 


Ez a kezelési forma a kozmetikai készítmény hatóanyagainak 90%-át a kiválasztott területbe juttatja (az általános krémek használatakor ez csak 3-5%), ezért is fontos, hogy a hatóanyagok orvosi tisztaságúak legyenek. (A hatóanyagok lehetnek zsíros és vizes fázisúak, a bőr elektromos töltése miatt masszázzsal csak a zsíros fázisokat tudjuk bejuttatni, ellenben az aquaporin csatornákon keresztül a vizes fázisoknak is utat nyitunk.)
Fontos újítás a hagyományos elektroporációs gépekhez képest, hogy az általam használt készüléknek a frekvenciája folyamatosan változik 20 és 200 kHz között, így a bőrszövet sejtjeit és a hatóanyag molekulákat egyaránt stimulálja, ezzel megsokszorozza a hatékonyságot és egyben lerövidíti a kezelési időt.


Az utolsó kérdés talán az lehet, hogy milyen problémákra jó?
A válasz természetesen az, hogy mindenre IS.
A kezelés hatóanyagfüggő, tehát az éppen adott problémát tudjuk orvosolni.
Ha pl. az arcon a ráncok ellen kell küzdeni, akkor anti-aging koktéllal végezzük a kezelést.
Ha egy dohányos fáradt, petyhüdt arcbőre ellen küzdünk, akkor detox koktélt használunk, de adottak a hatóanyagok akkor is, ha tág pórusokat szeretnénk eltüntetni, ha a színeket szeretnénk egységesebbé tenni, vagyis a pigmentfoltok ellen szállunk harcba, vagy esetleg a rozácea tüneteit szeretnénk csillapítani.
Eredményesen használható a test más területein is; cellulit ellen a combokon, petyhüdt bőr ellen akár hason is, terhességi csíkok, striák ellen pedig gyakorlatilag bárhol.
Rengeteg problémára rengeteg megoldás létezik.




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Mit lehet kezdeni egy elrontott sminktetoválással?

Egyre többen találnak meg az elrontott, kifakult, régi, divatjamúlt tetoválásokkal, és ez nagy öröm számomra, mindig igazi kihívás! Van...